Charitatívny Joga maratón

 
 
 

Joga maraton - Pomoc pre Martinku

Charitatívne podujatie joga maratón - Pomoc pre Martinku, je určený na pomoc 5 ročnej Martinke Dugasovej, kde výťažok zo vstupného a tombolových lístkov bude venovaný Martinke na liečbu v Adeli Medical Centre v Piešťanoch.
Martinka má hypotóniu na DK a jazyku, inak je to šikovné, inteligentné, usmievavé dievčatko.
Celý deň sa budete môcť zúčastniť na cvičení jogy a jej rôznych štýlov pod vedením jogínov.
Charitatívny joga maratón sa koná v sobotu dňa 2.12.2017 vo veľkej telocvični na ZŠ Tupolevova 20 , bočný vchod. Začíname o 9,30h a skončíme o 18h, následne bude vyhlásená tombola...
Budete tu mať možnosť stretnúť aj Martinku, sama navštevuje detskú jógu.

Čo Vás čaká? Tešiť sa môžete na:

Maratón začneme s power jogu s Michalom Sentešem YoGO je sieť akreditovaných štúdií power jogy na Slovensku.
Michal je certifikovaný inštruktor power jogy najvyššieho stupňa v rámci krajín EÚ so špecializáciou na power jogu.Sensei umenia sebaobrany Jiu-Jitsu, ktorého cesta k joge bola dlhá a kľukatá, viedla cez zranenia a problémy spôsobené nesprávnym zaťažením a túžbou športovca vyťažiť zo svojho tela maximum.Dnes sa teší, že power joga mu pomáha vyzerať skvele, cítiť sa super, byť zdravý a svoje dlhoročné skúsenosti odovzdáva nielen klientom na lekciách, ale ako team leader vedie a učí aj všetkých ostatných inštruktorov v sieti akreditovaných štúdií power jogy YoGO.
Joga je skvelé cvičenie, komplexné, vycibrené tisícročnou tradíciou - u nás však namiesto ohurovania ľudí krkolomnými pozíciami kladieme dôraz na jej praktické využitie a na uspokojovanie potreby ľudí dobre vyzerať, cítiť sa skvele, mať zdravé telo a sviežu myseľ, odstrániť bolesti a stres.
Zacvičíme si lekciu YoGO power jogy vhodnú pre všetky úrovne cvičiacich .
Michal sa teda teší aj na svojich stálych aj nových, prídete vyskúšať jeho power jogu.

Na úžasnú liečebnú zvukoterapiu s Majom Blažkom. Liečenie zvukoterapiou prináša uvoľnenie a relaxáciu (uvoľňuje svalové a energetické bloky), odbúrava stres, pozitívne ovplyvňuje činnosť mozgu - synchronizuje mozgové vlny a hemisféry a navodzuje kľud, dobíja telo energiou, upravuje krvný tlak a harmonizuje psychiku. Pomocou nich sa dajú liečiť orgány, svaly a pomáhajú pri chorobách spôsobené stresom.

Majo pri zvukoterapii využíva hudobné a rituálne nástroje, ktoré sú známe tisícky rokov, napríklad malá činelka Sheng, tibetský gong a tibetské misky, slúžiace na ozdravovanie tela a harmonizáciu mysle.

Tibetské misky
„Pravdepodobný pôvod mís je spojený so sektou bón (animistická sekta pracujúca veľa s ohňom a kovmi) a kmeňom Newari z oblasti Nepálu“ prezrádza Dalajlámov tajomník. Misky sa vyrábali v Tibete, Nepále, Indii, Číne, Japonsku a Kórei. Západný svet ich objavil v himalájskej oblasti koncom 60tych rokov. Misky boli posvätnými predmetmi, ktoré používali v Tibete len majstri zvuku pri tajných rituáloch. Slúžili na obetné rituály, liečenie, meditačnú prax...ako brána do iných svetov. Dalajlámov tajomník hovorí že„...misy sa používali a používajú pri meditácii. Hovorilo sa, že zvuk misy dokáže obkrúžiť celú Zem a vrátiť sa späť do pôvodnej misy a meditácia s takou misou rozšíri stupeň meditácie.“ Ale tiež ako nádoby na stravu a vodu.
Majo sa venuje joge 5 rokov a v 2017 si spravil učiteľský kurz hatha jogy 1.stupňa u Fredyho Ayisiho. Učil sa formou parampara ashtanga jogu pod vedením Jara Páveka, Zúčastnil sa mnohých workshopov, kurzov a seminárov zameraných na jogu, ayurvédu a masáže. Očarila mu muzikoterapia a venuje sa práci s tibetskými miskami, do ktorých ho zasväcuje priateľ s 20ročnou praxou.

Majo Blažko Vás zrelaxuje a následne prevedie ashtangou - skrátená vedená I.séria. Ashtanga joga zbúra vaše doterajšie telo a postaví ho kameň po kameni od znova tak, aby fungovalo lepšie.
Pri pravidelnom cvičení je schopná vyliečiť fyzické zranenia, chronické choroby a bolesti a je viac ako účinná aj pri psychických problémoch.
Prinesie do vášho života pokoj a harmóniu, ukáže jednu z možných ciest, po ktorej sa môžete vydať.
Stačí len začať a potom už len nevzdať sa a vydržať.

Keď si myslíte, že pri joge sa nezapotíte, ste na omyle. Príďte si na charitatívny joga maratón - Pomoc pre Martinku vyskúšať hodinu Fit yogy s Peťou Satinovou - Yogahouse a uvidíte, že s jogou sa dá zapotiť aj schudnúť.
FIT YOGA - energická lekcia power yogy, zameraná na formovanie postavy a spaľovanie tukov, v súlade s poznatkami anatómie a fyziológie - čiže najmä bezpečne a zdravo voči chrbtici a pohybovému aparátu - t.j. kĺbom a svalom našho tela.
Peťa je vždy pozitívne naladená, certifikovaná inštruktorka Power Yogy 1. stupňa - yogu učí 2. rok, cvičí ju denne už 8 rokov. Jej energetickým hodinám nechýba relaxačná časť ako aj aromaterapia 100% esenciálnymi olejmi. Už sa na Vás veľmi teší ????.
 
Na Martinkinom charitatívnom joga maratóne sa na Vás teší aj tím z Yoga shala - Martina Cifra Krížiková a Zoltán Vasa so svojou "Research yogou".

Martina sa zoznámila s aštanga jogou v decembri 2009 u Jarka Páveka. Po polroku sa však presťahovala do Belgicka a vďaka tomu mohla navštíviť semináre a ústrania najuznávanejších učiteľov aštanga jogy na svete. Okrem toho absolvovala 7 učiteľských tréningov v škole jogy Jara Páveka, od ktorého obdržala certifikát YOGA ALLIANCE RYT-700 (700 hodín). Podľa Martiny má byť joga najmä terapia a preto neučí vedené hodiny ale iba formou mysore [majsor], t.j. individuálna hodina v skupinovom prostredí.

Martina momentálne žije a pracuje v Bratislave, kde v apríli 2017 v novej Cvernovke otvorila vlastný priestor s názvom Yoga Shala.

Zoltan Vasa: Od detstva ma zaujímali bojové umenia a spôsoby, ako čo najefektívnejšie používať telo v každodennom živote. Explozívnosť, flexibilita, mobilita a sila boli vždy súčasťou môjho cvičenia rovnako ako meditácia a vizualizácia. Od svojich dvadsiatich rokov som sa skôr venoval liečeniu energiami a masážam, učil sa viac o dýchaní a prehlboval svoju meditačnú prax, vďaka čomu som sa stretol s jogou. Neskôr som začal hľadať iný spôsob pohybu a tak som sa na niekoľko rokov zameral na funkčný tréning a kettlebell.

V dnešnej dobe sa venujem najmä joge a výskumu/skúmaniu ako môže moje telo čo najefektívnejšie fungovať.

Mojim cieľom je problémy rozuzliť a nie ich ešte viac zamotať.

Nakoľko Martinka sama chodí na jogu, tak aj pre detičky máme pripravenú Detskú jogu - Cestujeme so zvieratkami s Ivanou Strakovou, ktorá sa už na najmenších jogínov teší.

Ivka hororí: " Joga je určená pre všetkých ľudí, ktorí majú chuť a radosť si dobre zacvičiť - ktorí chcú niečo spraviť pre svoje zdravie, telo, dušu a myseľ."
Ivka sa pravidelne vzdeláva a školí:
*Certifikát Asociácie detskej jogy
*Ukončenie 1.ročníka Univerzity Karlovej FTVŠ v Prahe - Joga a jogová terpia
*Akadémia Power jogy - Hatha joga Piešťany
*Osobný učiteľ a tréner Ashwani Bhanot
*Pravidelné semináre s Jurajom Gajdošom
*Shri Kali Ashram, India, Goa - Tantra yoga
Joge ako takej sa venuje vyše 10 rokov, ako lektor 7 rokov.

Detská joga s Ivkou je vlastne Cestujeme so zvieratkami.
Cestujeme so zvieratkami po svete, letíme do vesmíru, kŕmime domáce zvieratká na Slovensku, ovoniavame kvietky v záhrade, beháme po lúke a oddychujeme pod stromami...
Cieľom cvičenia detí vo veku 3-6 rokov je z hľadiska emočného vývoja rozvinúť socializáciu v rodine a následne v materskej škole a záujmových krúžkoch.
Hra je v tomto veku najprirodzenejšou a najčastejšou činnosťou detí nakoľko prináša uvoľnenie.
Na cvičení sa pracuje s prirodzenou energiou detí a zaraďujú sa cviky formou hry pričom sa kladie dôraz na individualitu a začlenenie sa do kolektívu imitáciou zvieratiek a práci s fantáziou.
Svojim herným pojatím prispievame na cvičeniach sa sociálne rozvíjať, osvojiť si správne motorické návyky, pracovať s kreativitou a mnohé iné.

Pravidelné cvičenie s prvkami jogy s deťmi prináša:

• Pevnejšie a zdravšie telíčko so správnym držaním
• Lepšia koordinácia, rovnováha a ladnejší pohyb
• Lepšie sústredenie sa
• Lepšie ovládanie a vnímanie tela
• Lepšie a dlhšie spinkanie plus umenie relaxovať
• Jednoduchšie zvládanie stresových situácií
• Rozvoj fantázie a predstavivosti
• Základ pre celoživotnú duševnú pohodu a zdravie
• Úctu k sebe a okoliu
• Radosť a pozitívne naladenie
• Formovanie charakterových vlastností, kde cvičením v kolektíve sa deti učia ohľaduplnosti, prispôsobivosti
• Rozvoj poznávacích procesov, keďže sa deti zoznamujú s rôznymi pomôckami, učia sa orientácií v priestore
• Rozširovanie slovnej zásoby
• Tréning pamäti pomocou hry
• Rozvoj zručností v „nesúťaživom“ prostredí výborne doplňuje pôsobenie ostatných

S relax jogou bude na Vás čakať Dagmar Šeminskou - DanceKids. Dáška vníma jogu nie len ako fyzickú aktivitu, ale je pre ňu cestou k poznaniu seba a pravdy, je pre ňu cestou do srdca. Je členkou medzinárodnej Yoga Aliancie, ako registrovaný yoga teacher RYT 200 praktizuje Ashtanga yogu, Iyengar yogu, vedie lekcie Hatha yogy a Hot yogy. Na maratóne sa zúčastní za pohybové štúdio Dance Kids, kde yogu aj vyučuje.

 

Môžete sa tešiť aj na pestrú tombolu: kyvadlový skok z mosta, jazdu autom Tesla, permanentku do Joga štúdia Shala / kurz jogy, kurz tanečnej pre dieťatko, permanentku do YoGO, kurz jogy pre dospelého v DanceKids, joga ponozky, krásne ručne robené legínky, power banka, joga ponožky, balíčky kozmetiky, zdravej výživy pre deti i dospelých od DM-drogéria, kozmetické aromaterapeutické balíčky, koláčiky "pusinky" s vianočným motívom, guma na skákanie SkočSi s vreúškom a návodom, darčekový poukaz na farbu na vlasy a staroslivosť o vlasy Herbatint /výherca si vyberie odtieň/, bioplastove taniere a misky od Biodora, balíček výživových doplnok od Biocare, krásna vonná sviečka od Jemnô, detské šmolkové čiapočky rôznych veľkostí, balíček od Ekomarket, svietnik z himalájskej soli, pohánkové vankúše, špaldové vankúše, čerešňové vanlúše.... a iné krásne ceny.

Prídťe sa zabaviť, zacvičiť, urobiť niečo pre seba a pomôcť Martinke.

Minimálne vstupné: 5 eur / dospelý, 2 eurá / dieťa

Pitný režim zabezepčuje vodný anjel Lucka, každý účastník odbrží 0,5 neperlivú dojčeneckú vodu Lucka. Ďakujeme.

Tombola 1,5 eur/ lístok

O Váš hlad a občerstvenie sa postará Vegana, v ich stánku si budete môcť zakúpiť polievku, šalát, ...

K dispozícii budú bezplatné šatne a wc, len Vás prosíme hodnotné veci matť pri sebe a dodržiavať čistotu a poriadok.

Predpredaj - objednávky na: kristinadugasova@gmail.com , 0911164624

Ďakujeme a tešíme sa na Vás

 

Ako vznikla myšlienka Joga maratonu

Myšlienka vznikla potom ako začala Martinka a aj ja mamina chodiť na jogu. Prečo nespojiť niečo príjemné s užitočným? Sama som o joge uvažovala vyše roka, ale poznáte "nebolo kam a kedy a na aký štýl".

A tu sa zrodila myšlienka usporiadať akciu Charitatívny joga maratón - kde by boli rôzne štýly jogy v jeden deň a každý by si prišiel na svoje. A tak sa spustil pomaly kolotoč okolo tvorby a realizácie charitatívneho joga maratónu - Pomoc pre Martinku.

Charitatívny joga maratón je naozaj v pravom a plnom slova zmysle charitatína akcia, kde všetci jogíni budú precvičovať bez nároku na mzdu, všetky veci do tomboly sme získali od DM-drogérie, malých firiem, samotných joginov a joga štúdií,  dobrých ľudí, šikových hande made mamičiek darom, budem však veľmi pestrá a zaujímavá ..

Vďaka ZŠ Tupolevova a jeho pánovi riaditeľovi, máme miesto udalosti s veľkou telocvičňou...

Maratón, to bude naozaj v pravom slova zmysle, cvčiť budeme od 10 do 18h, ale nech Vás to neodradí prísť vyskúšať rôzne štýli jógy. Charitatívny joga maratón je akcia charitatívna - pomáhame Martinke, ale akcia milá a príjemná plná nových skúseností, kde naozaj ľudia, ktorí chcú skúsiť jogu majú jedinečnú možnosť vyskúšať rôzne štýly, tak ako budú vládať. Samozrejme je to rovnako aj akcia pre ľudí, ktorí jogu praktizujú už dlhé roky.

Veríme, že Vás akcia poteší, budete sa cítiť príjemne a nájdete si na nej to svoje.

Martinka a joginy sa už na Vás tešia

 

 
 
 
Bezpečná okamžitá platba kartou cez BARION
barion-card-payment-mark-2017-300px.png
 
 

Tu darujte Martinke ľubovoľnú sumu.

Vás email slúži len na účel potvrdenia príspevku.