Darujte 2%

 
 
 

Darujte 2%

Prosím pomôžte

Darujte 2% pre Martinku: 

OZ Martinka           

Švabinského 1

85101 Bratislava

IČO: 50101838

POSTUP NA POUKÁZANIE 2% Z DANI PRE MARTINKU DUGASOVÚ

DOKUMENTY NA STIAHNUTIE K 2% Z DANÍ

2% Vás nič nestoja a Martinke pomôžu , preto jej darujte Vaše 2%.

Martinka Dugasová je 7,5 ročné dievčatko veľmi šikovné a inteligentné ako všetky detičky v jej veku. Má problém s nožičkami a rečou, preto musí cvičiť, aby raz mohla behať ako jej sestričky a rovesníci. Jej jediný problém je, že má slabé (hypotonické nožičky) - zaostáva v hrubej motorike, na jar 2016 prešla len 420m, na jar 2017 max. 500-1000 m, na jar 2018 prešla  1500 - 2000 m, na jar 2019 prešla okolo 2000 - 2500m, t.č. prejde okolo 2500 - 3000 m a stále sa učíme chodiť po schodoch, zvláda aj sama ak sa drží zábradlia, bez držania potrebuje ešte dozor, ak by padala.

Za posledné 4 roky vďaka dobrým ľudom ich príspevkom, predaju kalendára  a 2% absolvovala Martinka rehabilitácie v ADELI, Šoproni, lokomat, skenarterapiu, delfínoterapiu, rehabilitácie vo Svetielku, navštevovala logopedickú škôlku ASOBI, navšetevuje logopedickú ambulacniu ASOBI, navšetvuje bežnú ZŠ, kde je integrovaná medzi zdravými rovesníkmi  získala pomôcky na cvičenie a iné.

Chcela by aj tento rok pokračovať v cvičení a terapiách avšak na to potrebuje ďalšie financie, preto sa na Vás obracia s prosbou o 2% či 3% z daní, aby mohla s Vašou pomocou a svojím cvičením realizovať svoj sen, raz behať ako zdraví rovesníci.

Týždenné terapie mimo pobytov stoja 90 -100 eur bez benzínu (2x hipoterapia, 2x plávanie ). Okrem toho navštevuje  - 2 x týždenne logopedickú ambulanciu a 1x mesačne špeciálneho pedagóga, čo je mesačne 270 eur. Je to náročnejšie, lebo ten čas nie je v škole a následne sa musí učivo doučiť doma. Plus cvičí Martinka doma s rodičmi. Okrem toho jej pomáha cvičenie vo Svetielku a delfínoterapia , kde okrem terapie s delfínmi albsolvuje ďalšie špeciálne terapie kvôli zlepšeniu reči, Šoproň, akupunktúra, metóda INPP, kraniosakrálnu terapiu. Všetky tieto terapie však sú finančne náročné a poisťovňa ich neprepláca.

Ak sa pýta, prečo logopéda neplatí? Bežné logopedické ambulancie sú pre bežné logopedické poruchy ako šušlanie, či pre deti, ktoré nevedia povať R a nepotrebujú, tak časté stretnutia. Deti sa tam dostanú raz za pol roka. Martinka potrebuje logopédiu špeciálnu zameranú na jej problém - potrebuje obnoviť nervové dráhy pre ovládanie jazýčka, aby začal fungovať ako nám ostatným.

Rok 2020 je pre Martinku ďalšou výzvou, potrebuje opäť vycestovať na Ukrajinu za delfínmi a špeciálnymi terapiami, aby sme nakopli reč. Pracujeme na zapojení päty na oboch nohách do chôdze, vyrovnaní tela - Martinka zaťažuje jednu stranu tela viac ako druhú a má mierne vyrivený chrbátik. Na tom pracujeme s terapeutmi zo Svetielka.

Za rok 2019 Martinka urobila opäť veľké pokroky a bol pre ňu veľkou výzvou, keďže v septembri ju čakal nástup do školy. Najskôr to bola cesta nájsť školu, kde Martinku budú chcieť a mať radi, ďakujeme týmto kolektívu ZŠ Prokofievova a p.riaditeľke Mgr. Daniela Petríková, za úžasne prijatie a vytvorenie príjemného prostredia. Martinka tento rok na sebe musela maximálne zapracovať, aby stíhala s rovesníkmi v škole. Preto aj opakovane vďaka 2% z daní vycestovala do Odessy za delfínmi a špeciálnymi rečovými stimuláciami. Vďaka tomu, nemá mimovoľné pohyby v ruke a učí sa písať písaným písmom, číta šlabikár (aj keď pomalšie) a nemá stuhnuté svalstvo na rukách. Prejde teraz už okolo 2500 - 3000 m, schody sú ešte stále výzva, ale napreduje aj tam. Zlepšuje sa v koordinácii pohybov a stabilite, na čom stále pracuje, kedže stále rastie , musí sa vždy prispôsobiť svojej novej výške - prispelo aj uvoľnenie svalstva rúk.
Aj podľa slov špec.pedagogičky a učiteľky tanca a detskej jogy Moniky Podhájskej z DanceKids, kde Martinka chodí na jógu, tanenčú a strávila denný tanečno kretívny letný tábor, spravila Martinka pokroky v koordinácii pohybov, hrubej motorike aj reči.
Naďalej navštevuje tanečný a výtvarný odbor na SZUŠ Prokofievova, zlepšenie jemnej motoriky vidno aj na fotografiách výtvarných prác a tiež chvália, že sa zlepšila v chôdzi a koordinácií.
Zlepšenie reči a pracujeme na tom, aby sa nehanbila hovoriť pred ľudmi a kamarátmi v škole.


Za rok 2018 sa Martinka opäť posunula výrazne dopredu, miesto 1500 - 2000 m prejde už 2000 - 2500 m , po schodoch už prejde aj sam ak sa drží zábradlia a dáva pozor, bez držania zábradlia ešte potrebuje dozor dopelej osoby. Zlepšuje sa v koordinácii pohybov a stabilite, na čom stále pracuje, kedže stále rastie , musí sa vždy prispôsobiť svojej novej výške. Zlepšenie má aj v jemnej motorike vyfarbuje pekne obrázky ( drží sa okrajov) a zvláda už nakresliť aj jednoduchú postavičku či snehuliaka.
Aj podľa slov špec.pedagogičky a učiteľky tanca a detskej jogy Moniky Podhájskej z DanceKids, kde Martinka chodí na jógu a strávila denný tanečno kretívny letný tábor, spravila Martinka pokroky v koordinácii pohybov, hrubej motorike aj reči.
Naďalej navštevuje tanečný a výtvarný odbor na SZUŠ Prokofievova, zlepšenie jemnej motoriky vidno aj na fotografiách výtvarných prác.
Zlepšenie reči vidno na videách s recitovním básničky, aj keď sa Martinka ešte hanbí. :)

Za rok 2017 urobila Martinka pokroky aj vďaka Vám: miesto 500 - 1000 m , prejde sama bez pádu už 1500 - 2000 m, chôdzu po schodoch zdokonalujeme 2-3 poschodia už prejde sama bez držania zábradlia - mamina alebo tatino ju pre istotu ešte strážia za chrbtom. Naučila sa skočiť na mieste, z čoho má sama obrovskú radosť. Výrazne sa zlepšila jej koordinácia pohybov , čo hovorí aj p.učiteľka tanca Marika Topoľská so SZUŠ Prokofievova, ktorú Martinka navštevuje, kde chodí aj na výtvarnú. Čo možno vidieť aj na videách z tanečnej na FB stránke OZ Martinka. Výrazné pokroky urobila aj v reči, už rozpráva veľa občas ju nejde zastaviť, čím ďalej, tým viac jej rozumieť, ale ešte máme veľa práce pred sebou.

Za rok 2016 urobila Martinka pokroky aj vďaka Vám: miesto 50 m prejde 500-1000m sama a bez pádu, vie prejsť po naklonenej plošinke, začala samostatne chodiť hore po schodoch s dozorom, výrazne sa zlepšila jej koordinácia pohybov , čo hovorí aj p.učiteľka tanca Marika Topoľská so SZUŠ Prokofievova, ktorú Martinka navštevuje, kde chodí aj na výtvarnú. Výrazné pokroky urobila aj v reči, začala veľmi veľa rozprávať aj keď nie všetko jej je rozumieť.

Prosím pomôžte jej splniť si svoj sen svojimi 2% alebo 3% , byť ako ostatní.

Martinka je na dobrej ceste zaradiť a medzi zdravé deti a Vy môžete byť tí, ktorí jej na jej ceste pomôžu. Alebo snáď chcete nechať prepadnúť Vaše 2%  štátu, keď môžete pomôcť?

Ďakujeme za podporu

2% pre Martinku darujte: 

OZ Martinka           

Švabinského 1

85101 Bratislava

IČO: 50101838

Potvrdenie o podaní 2% môžete zaslať na : kristinadugasova@gmail.com, ozmartinka1@gmail.com pre kontrolu platieb, či daňový úrad poslal všetko. Informácie o hospodárení s 2% a 3% nájdete na www.ozmartinka.sk (na stránke sa pracuje)

Potvrdenie na možnosť poukázania 3% z daní na email: kristinadugasova@gmail.com , ozmartinka1@gmail.com

V prípade potreby viac informácii email: kristinadugasova@gmail.com, ozmartinka1@gmail.com , www.ozmartinka.sk
alebo telefónne číslo 0911 164 624, sme aj na watsupe či messengeri.

Ďakujeme Martinka s rodinou

POSTUP NA POUKÁZANIE 2% Z DANI PRE MARTINKU DUGASOVÚ

DOKUMENTY NA STIAHNUTIE K 2% Z DANÍ

 

 
 
 
Bezpečná okamžitá platba kartou cez BARION
barion-card-payment-mark-2017-300px.png
 
 

Tu darujte Martinke ľubovoľnú sumu.

Vás email slúži len na účel potvrdenia príspevku.