Darujte 2%

 
 
 

Darujte 2%

Prosím pomôžte

2% Vás nič nestoja a Martinke pomôžu , preto jej darujte Vaše 2%.

Martinka Dugasová je 6,5 ročné dievčatko veľmi šikovné a inteligentné ako všetky detičky v jej veku. Má problém s nožičkami a rečou, preto musí cvičiť, aby raz mohla behať ako jej sestričky a rovesníci. Jej jediný problém je , že má slabé (hypotonické nožičky) - zaostáva v hrubej motorike, na jar 2016 prešla len 420m, na jar 2017 max. 500-1000 m, na jar 2018 prešla  1500 - 2000 m, t.č. prejde okolo 2000 - 3000 m a stále sa učíme chodiť po schodoch, zvláda aj sama ak sa drží zábradlia, bez držania potrebuje ešte dozor, ak by padala.

Za posledné 3 roky vďaka dobrým ľudom ich príspevkom, predaju kalendára  a 2% absolvovala Martinka rehabilitácie v ADELI, Šoproni, lokomat, skenarterapiu, delfínoterapiu, rehabilitácie vo Svetielku, navšetevuje logopedickú škôlku ASOBI, získala pomôcky na cvičenie a iné.

Chcela by aj tento rok pokračovať v cvičení a terapiách avšak na to potrebuje ďalšie financie, preto sa na Vás obracia s prosbou o 2% či 3% z daní, aby mohla s Vašou pomocou a svojím cvičením realizovať svoj sen, raz behať ako zdraví rovesníci.

Týždenné terapie mimo pobytov stoja 90 eur bez benzínu (2x hipoterapia, 2x plávanie). Okrem toho navštevuje súkromnú logopedickú škôlku ASOBI - 3x týždenne, čo stojí cca 400 eur/ mes., podľa počtu dní, ktoré absolvuje. V škôlke má 2 x denne logopédiu. Plus cvičí Martinka doma s rodičmi. Okrem toho jej pomáha Adeli, Šoproň, akupunktúra, metóda INPP, kraniosakrálnu terapiu, delfínoterapia a momentálne cvičenie v Svetielku. Všetky tieto terapie však sú finančne náročné a poisťovňa ich neprepláca.

Za rok 2018 sa Martinka opäť posunula výrazne dopredu, miesto 1500 - 2000 m prejde už 2000 - 3000 m , po schodoch už prejde aj sam ak sa drží zábradlia a dáva pozor, bez držania zábradlia ešte potrebuje dozor dopelej osoby. Zlepšuje sa v koordinácii pohybov a stabilite, na čom stále pracuje, kedže stále rastie , musí sa vždy prispôsobiť svojej novej výške. Zlepšenie má aj v jemnej motorike vyfarbuje pekne obrázky ( drží sa okrajov) a zvláda už nakresliť aj jednoduchú postavičku či snehuliaka.
Aj podľa slov špec.pedagogičky a učiteľky tanca a detskej jogy Moniky Podhájskej z DanceKids, kde Martinka chodí na jógu a strávila denný tanečno kretívny letný tábor, spravila Martinka pokroky v koordinácii pohybov, hrubej motorike aj reči.
Naďalej navštevuje tanečný a výtvarný odbor na SZUŠ Prokofievova, zlepšenie jemnej motoriky vidno aj na fotografiách výtvarných prác.
Zlepšenie reči vidno na videách s recitovním básničky, aj keď sa Martinka ešte hanbí. :)

Za rok 2017 urobila Martinka pokroky aj vďaka Vám: miesto 500 - 1000 m , prejde sama bez pádu už 1500 - 2000 m, chôdzu po schodoch zdokonalujeme 2-3 poschodia už prejde sama bez držania zábradlia - mamina alebo tatino ju pre istotu ešte strážia za chrbtom. Naučila sa skočiť na mieste, z čoho má sama obrovskú radosť. Výrazne sa zlepšila jej koordinácia pohybov , čo hovorí aj p.učiteľka tanca Marika Topoľská so SZUŠ Prokofievova, ktorú Martinka navštevuje, kde chodí aj na výtvarnú. Čo možno vidieť aj na videách z tanečnej na FB stránke OZ Martinka. Výrazné pokroky urobila aj v reči, už rozpráva veľa občas ju nejde zastaviť, čím ďalej, tým viac jej rozumieť, ale ešte máme veľa práce pred sebou.

Za rok 2016 urobila Martinka pokroky aj vďaka Vám: miesto 50 m prejde 500-1000m sama a bez pádu, vie prejsť po naklonenej plošinke, začala samostatne chodiť hore po schodoch s dozorom, výrazne sa zlepšila jej koordinácia pohybov , čo hovorí aj p.učiteľka tanca Marika Topoľská so SZUŠ Prokofievova, ktorú Martinka navštevuje, kde chodí aj na výtvarnú. Výrazné pokroky urobila aj v reči, začala veľmi veľa rozprávať aj keď nie všetko jej je rozumieť.

Prosím pomôžte jej splniť si svoj sen svojimi 2% alebo 3% , byť ako ostatní.

Martinka je na dobrej ceste zaradiť a medzi zdravé deti a Vy môžete byť tí, ktorí jej na jej ceste pomôžu. Alebo snáď chcete nechať prepadnúť Vaše 2%  štátu, keď môžete pomôcť?

Ďakujeme za podporu

2% pre Martinku darujte: 

OZ Martinka           

Švabinského 1

85101 Bratislava

IČO: 50101838

Potvrdenie o podaní 2% môžete zaslať na : kristinadugasova@gmail.com, ozmartinka1@gmail.com pre kontrolu platieb, či daňový úrad poslal všetko. Informácie o hospodárení s 2% a 3% nájdete na www.ozmartinka.sk (na stránke sa pracuje)

Potvrdenie na možnosť poukázania 3% z daní na email: kristinadugasova@gmail.com , ozmartinka1@gmail.com

V prípade potreby viac informácii email: kristinadugasova@gmail.com, ozmartinka1@gmail.com , www.ozmartinka.sk
alebo telefónne číslo 0911 164 624, sme aj na watsupe či messengeri.

Ďakujeme Martinka s rodinou

POSTUP NA POUKÁZANIE 2% Z DANI PRE MARTINKU DUGASOVÚ

DOKUMENTY NA STIAHNUTIE K 2% Z DANÍ

 

 
 
 

Tu darujte Martinke ľubovoľnú sumu.

Vás email slúži len na účel potvrdenia príspevku.