Výsledky delfínoterapie

 
 
 

Prvá delfínoterpia

Aká bola Martinkina prvá delfínoterpia? Očakávanie a výsledky?
Martinka abolvolala prvú delfínoterapiu na jeseň 2018 (okt./nov.) na Ukrajine v Odesse. Za delfínmi vycestovala s tatinom a išli tam lietadlom, prvý krát letela.
Očakávania? No asi budete prekvapený, ale neviem, či sme mali očakávania. Nevedeli sme vlastne ani čo konkrétne, by sme mali očakávať. Názory a reakcie ľudí z okolia na delfínoterapiu boli rôzne ako aj samotný efekt.
Reakcie som určite čakala, nakoľko Martinka od jari 2016 chodí pravidelne na hipoterapiu, kde výsledky sú jasné (psychohygiena a zároveň aj fyzioterapia).

Prvé stretnutie s delfínom bol pre Martinku neopísateľný zážitok. Reakcia po niekoľkých dňoch, keď mi telefonovala, vieš maminka, keď ho mojkám je taký slizký :).
Delfínoterapia nie je len stretnutie s exotickým zvieraťom. Delfín má úžasnú energiu, ktorou nabíja okolie. Okrem iného má v rámci terapie s delfínom aj hydroterapiu, masáž a stimuláciu vodou aj samotným delfínom. Samozrejme nesmieme zabudnúť na "ťuky" na konci terapie, echolokácia ovplyvňujúca mozog. Kde Martinka splýva s delfín sa jej dotýka hlavičky a počíta sa do 10.

Nebolo to samozrejme len o delfínoterapii, ale aj ďalších terapiách. Absolvovala denne fyzioterapeutickú masáž, špeciálnu rečovú stimuláciu p.doktorkou a logopedickú masáž špecialistom, ktorý je u nich logopéd defektológ.

Masáže boli veľmi kvalitné a poriadne. Špeciálna rečová stimulácia s p.doktorkou prebieha s za pomoci prístroja a stimuláciou bodov, prepájaním hemisfér. Prekvapením bolo, keď nám nezávisle od seba povedala p.doktorka aj logopédka-defektologička, že Martinka ma jazyk dosť silný (čiže nemá na ňom hypotonus), ale má silný spazmus na jazyku, ktorý treba uvoľniť (cca 30 masážami) a súčasne robiť špeciálnu rečovú stimuláciu.

Výsledky boli evidetné už po 3 terapiách, reč sa zlešila. Po 5 tich masážach jazka (nie je to len orofaciálna stimulácia, ktorou terapia začína), Martinka dokázala cielene vyplaziť jazyk a udržať ho vyplazený aspoň 3 sekundy. Predtým sme si toto nevedeli ani len predstaviť, nakoľko sa jej jazýček nekontrolovateľne rozkmital.

Okrem týchto terapií mala Martinka počas celého dňa možnosť využiť saunu, jacuzzi a bazén so slanou vodou. Čiže neustále bola v "pohybe".

Výsledky celkovo hodnotíme za super, ukázali sa nám nové možnosti a terapie, akým môžeme Martinke pomôcť zlepšiť reč a tým aj motoriku, nakoľko idú spolu ruka v ruke.
Martinka
 
 
 
 
Bezpečná okamžitá platba kartou cez BARION
barion-card-payment-mark-2017-300px.png
 
 

Tu darujte Martinke ľubovoľnú sumu.

Vás email slúži len na účel potvrdenia príspevku.